Zpět a úvodní stranuCo hrajeme, repertoár, ukázky
Logo skupiny VeGeT

Historie, vznik, současnost

Vznik kapely se datuje přibližně ke konci roku 2000, kdy se dva členové (Mirek a Ivan) z rozpadlé country kapely Carolina, působící v okolí Jilemnice, rozhodli začít hrát něco trochu jiného, nového, co v těchto končinách ještě nebylo.

S obsazením nové kapely byly zpočátku potíže, neboť v okolí se nevyskytuje dostatek vhodných muzikantů ochotných se k něčemu takovému propůjčit, hlavně z časových důvodů. Nakonec se zdařilo dát dohromady band, který by byl schopný hrát téměř vše. Počátkem roku 2001 se začalo zkoušet v plném obsazení, plašili jsme myši a kočky v provizorní zkušebně u Ivana v podpalubí. Usilovně jsme pracovali na repertoáru se širokým zaměřením, který by obstál pro všeobecné použití.

Podařilo se vytvořit základ nového repertoáru, který zahrnuje široké spektrum hudebních žánrů, využitelných pro všechny věkové kategorie posluchačů, z nichž si každý vybere ten svůj oblíbený. Na tom má možná zásluhu i současné složení kapely, která je dvougenerační.

Název kapely "VEGET" neznamená, že bychom snad byli vegetariáni, spíše naopak, ani neživoříme, jak by vyplývalo z angl. překladu. Vyjadřuje totiž odhodlání tohoto seskupení hrát a vegetovat v pohodě a pro zábavu nejen sobě, ale i ostatním. V počátcích byl používán i název kapely "MAMARAVAI band", složený z počátečních písmen jmen jejich členů.

Členové kapelyMirekMichalIvanVašekRoman

©webmaster:MiXeR

Valid XHTML 1.1!Valid CSS!